İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan ÇELİK’in Ramazan Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan ÇELİK’in Ramazan Bayramı Mesajı

Manevi huzurla idrak ettiğimiz, bir bütünün parçası olduğumuzu anlamamıza vesile olan, 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayını, elimizdeki maddi zenginliği, dilimizdeki güzel söz ve dileği, gönlümüzdeki sevgiyi herkesle paylaşarak yaşayıp, Ramazan Bayramına ulaşmış bulunmaktayız.

 Bayramlar kırgınlıkların giderildiği, insanlarımızın kaynaştığı, insani hasletlerimizin arttığı, sevgi, saygı, birlik, beraberlik ve dayanışmanın en güzel örneklerinin sergilendiği önemli günlerdir.

Bu yıl ki Ramazan Bayramı her senekinden biraz farklı olarak, tüm dünyada olduğu gibi Ülkemizde de devam eden Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında,  vatandaşlarımızın korunması adına Devletimizin almış olduğu tedbirlerin uygulanacağı bir Bayram olacaktır.

Covid-19 salgını ve sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle her ne kadar yüz yüze görüşemesek de bizlerden uzakta yaşayan aile bireylerimize, arkadaşlarımıza ve dostlarımıza dijital dünyanın bize sunduğu iletişim kanalları ile onların yanında olduğumuzu; sevinç ve kederlerini, varsa sıkıntılarını paylaşmaya hazır olduğumuzu hissettirmeliyiz. Kahraman gazilerimizi ve aziz şehitlerimizin ailelerini de asla ihmal etmemeliyiz. Covid-19 salgını ile başarılı bir mücadele veren ülkemizde, tablo her geçen gün iyiye gitmektedir. Ramazan Bayramı’nın ardından ikinci bir bayramı daha yaşayacağımız günler artık iyice yaklaşmıştır. Bu sebeple Ramazan Bayramı ve sokağa çıkma kısıtlaması süresince, ülkemizin virüse karşı verdiği mücadeleye zarar verebilecek tutum ve davranışlardan özellikle kaçınmamız gerekmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Ramazan Bayramı’nın Ülkemize ve Milletimize ve Tüm Dünyaya kardeşlik, huzur ve mutluluk getirmesini temenni eder, tüm eğitim camiasının ve milletimizin bayramını en içten duygularımla kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.