Online Yazar Buluşmaları – Yazar Salih Uyan İle Canlı Söyleşi

Online Yazar Buluşmaları – Yazar Salih Uyan İle Canlı Söyleşi

·         Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Hizmetleri ve AR-GE birimi COVİD-19 salgını günlerinde tüm velilerimize yönelik eğitimci-yazar Sayın Salih UYAN ile Kübra Tuğçe Bingöl moderatörlüğünde 11 Mayıs 2020 Pazartesi saat 21:00 ‘da Erzincanmem instgram sayfası üzerinden  ”İzole Günlerinde Çocuk Eğitimi  Üzerine İpucları” konulu canlı online söyleşi düzenlenmiştir.

         Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Hizmetleri ve AR-GE birimi COVİD-19 salgını günlerinde tüm velilerimize yönelik eğitimci-yazar Sayın Salih UYAN ile Kübra Tuğçe Bingöl moderatörlüğünde 11 Mayıs 2020 Pazartesi saat 21:00 ‘da Erzincanmem instgram sayfası üzerinden  ”İzole Günlerinde Çocuk Eğitimi  Üzerine İpucları” konulu canlı online söyleşi düzenlenmiştir.

 

Online söyleşide velilere öğrencileri bu izole günlerinde nasıl derse adapte etmeleri gerektiğine değinilmiş ve çözüm önerileri sunulmuştur. 
Öğrencilerin bu süreçte dijital dünya dışında ilgilenebilecekleri alanlara vurgu yapılmıştır.
Salgın sonrasında çocuklara sosyal mesafe kuralının anlatılmasının çok önemli olduğu vurgulanmış ve bu durumla alakalı veliler bilgilendirilmiştir.
Bu süreçte ebeveynlerin kaygılı olması öğrencileri de etkileyeceğinden COVİD-19 ile ilgili kolektif bir bilinç oluşturulması vurgusu yapılmıştır.
Online söyleşimize toplam 548 kişi internet üzerinden katılım sağlamıştır.