Genel Müdürlüğümüz ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğü İş Birliğinde ‘Sosyal Uyum Çalıştayları’Trabzon ve Samsunda gerçekleştirildi.

Genel Müdürlüğümüz ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğü İş Birliğinde ‘Sosyal Uyum Çalıştayları’Trabzon ve Samsunda gerçekleştirildi.

Genel Müdürlüğümüz Göç ve Acil Durum Eğitim Daire Başkanlığı, İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) iş birliğinde düzenlenen “Sosyal Uyum Çalıştayları”nın 11 Kasım 2019 tarihinde Trabzon da 13 Kasım 2019 tarihinde Samsun’daki resmî okullarımızda görev yapan 200 öğretmenin katılımlarıyla gerçekleştirildi. 

Genel Müdürlüğümüz Göç ve Acil Durum Eğitim Daire Başkanlığı, İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) iş birliğinde “Diyanet İşleri Başkanlığı ve Millî Eğitim Bakanlığı Personeline Yönelik Sosyal Uyum Çalıştayları”nın 11-13 Kasım 2019 tarihinde Trabzon ve Samsunda gerçekleştirilmiştir. 

Sosyal uyumun desteklenmesi amacıyla 21 ilde gerçekleştirilecek etkinliklerle,  Diyanet İşleri Başkanlığı ve Millî Eğitim Bakanlığı personeline yabancı uyruklu öğrencilere yönelik sunulan eğitim imkânları, okullara kayıt ve mevcut durum hakkında bilgilendirme yapılacaktır. 

11-13 Kasım 2019 tarihlerinde  Genel Müdürlüğümüz Göç ve Acil Durum Eğitim Daire Başkanlığı Şube Müdürü Kadir ALTUNKAYNAK katılımıyla etkinlikler Trabzon ve Samsunda gerçekleştirildi. Etkinlik Göç İdaresi Genel Müdürlüğü “Uluslararası Koruma ve Geçici Koruma Altındaki Bireylerin Hak, Yükümlülük ve Sosyal Uyumları” tarafından hazırlanan sunumla başladı. Ardından Göç ve Acil Durum Eğitim Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan “Yabancı Uyruklu Öğrencilere Yönelik Eğitim Hizmetleri” videosuyla devam etti. Programda, Trabzon ve Samsun illerinde Göç ve Acil Durum Eğitim Daire Başkanlığı Şube Müdürü Kadir ALTUNKAYNAK tarafından “Yabancı Uyruklu Öğrencilerin Eğitim Hizmetleri” hakkında sunum gerçekleştirildi. Ayrıca UNHCR temsilcisi tarafından “Sosyal Uyum ve Birlikte Yaşam” hakkında sunum gerçekleştirildi. Program, soru ve cevapların ardından sona erdi.