15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Etkinlikleri Kapsamında Resim Yarışmasında Derece Alan Eserler Belirlendi.

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Etkinlikleri Kapsamında Resim Yarışmasında Derece Alan Eserler Belirlendi.

Ülke genelindeki MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı resmi ortaokullarda 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü etkinlikleri kapsamında günün anlam ve önemini belirten demokrasi, millî birlik ve beraberlik, vatan sevgisi, yurt savunması ile şehitlik konularında resim yarışması düzenlenmiştir. Yarışma şartnamesinde belirtilen takvime istinaden eserler, 20-21 Şubat 2020 tarihinde Genel Müdürlüğümüz bünyesinde oluşturulan komisyon tarafından değerlendirilmiştir. 

Öğrencilerimize millî, manevi ve insani değerlerimiz ile tarihsel ve kültürel hassasiyetlerimizi anlatmak, onları devletimize olan görev ve sorumluluklar hakkında bilinçlendirmek,  ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, insan haklarına saygılı bireyler olarak yetiştirmek amacıyla 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Genel Müdürlüğümüze bağlı ortaokullarda öğrenim gören öğrenciler arasında resim yarışması düzenlenmiştir. Genel Müdürlüğümüz bünyesinde düzenlenen 15 Temmuz Resim Yarışması sonucunda 81 ilden il birincileri arasından yapılan değerlendirme sonucunda ilk üçe giren ve mansiyon alma hakkı kazanan dört öğrenci belirlenmiştir. Resim yarışmasında dereceye giren eser ve öğrenciler ile ödüller aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLÎ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ  KAPSAMINDA MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TEMEL EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI ORTAOKULLAR ARASINDA DÜZENLENEN RESİM YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERİN LİSTESİ

 ADI SOYADI
 İL
 İLÇE
 OKUL
 ÖDÜLLER

 Yağmur TUNCAY
 ANKARA
 YENİMAHALLE
 Mevlana Ortaokulu
 3500 TL

 Elchin KARİMOV
 İSTANBUL
 BAŞAKŞEHİR
 İBB Şair Erdem Bayazıt Ortaokulu
 3000 TL

 Sümeyye TİRKİ
 BATMAN
 MERKEZ
 Mehmet Akif İnan Ortaokulu
 2500TL

 Seçil KOCABAŞ
 KASTAMONU
 SEYDİLER
 Şehit Ersin Yenel Ortaokulu
 2000TL

 

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Etkinlikleri Kapsamında;Resim yarışması dereceye giren öğrencilerin ödül törenleri Covid-19 salgını dolayısıyla yarışma şartnamesinde belirtilen tarihlerde gerçekleştirilememiş olup dereceye giren öğrencilerin ödülleri salgının seyrine göre belirlenecek olan bir tarihte Ankara ilinde düzenlenecek törenle verilecektir.

Resim Yarışmasında 1. Seçilen Eser İçin Tıklayınız.

Resim Yarışmasında 2. Seçilen Eser İçin Tıklayınız.

Resim Yarışmasında 3. Seçilen Eser İçin Tıklayınız.

Resim Yarışmasında Mansiyon Alan Eser İçin Tıklayınız.