Çanakkale Savaşlarının 105. Yıl Dönümü Anma Törenleri Kapsamında Resim-Şiir ve Kompozisyon Yarışmasında Derece Alan Eserler Belirlendi.

Çanakkale Savaşlarının 105. Yıl Dönümü Anma Törenleri Kapsamında Resim-Şiir ve Kompozisyon Yarışmasında Derece Alan Eserler Belirlendi.

Millî Eğitim Bakanlığı’nın genel amaçları doğrultusunda, Çanakkale Savaşları’nın sosyal, kültürel ve tarihi önemini kavratmak, geçmiş ile günümüz kültürel değerleri arasında bağ kurmalarını sağlamak, millî birliğimiz ve varlığımız ile uluslararası barış ve dostluk düşüncelerini kuvvetlendirmek amacıyla “Çanakkale Savaşlarının 105. Yıl Dönümü Anma Törenleri” kapsamında Genel Müdürlüğümüzce ülke genelindeki resmî ortaokul öğrencileri arasında Çanakkale Savaşları’nın ruhunu ve özünü anlatan, yaşanmış olayları kapsayan “Resim, Şiir ve Kompozisyon” dallarında yarışmalar düzenlenmiş olup, yarışma şartnamesinde belirtilen takvime istinaden eserler, 11-12-13 Mart 2020 tarihinde Genel Müdürlüğümüz bünyesinde oluşturulan komisyon tarafından değerlendirilmiştir.

“Çanakkale Savaşlarının 105. Yıl Dönümü Anma Törenleri” ana başlığından hareketle öğrencilerin; Çanakkale Savaşının dünü, bugünü ve yarınına ilişkin duygu ve düşüncelerini sosyal, kültürel ve tarihi önemini,  ulusal ve uluslararası barış, dostluk, kardeşlik duygu ve düşünceleri ile geçmiş kültürel değerlerle yeni kültürel değerler arasında kurduğu bağı,  gözlemlerini vb. yansıtan resim, şiir ve kompozisyon yazma yarışmasında dereceye giren eser ve öğrenciler ile ödüller aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

 

ÇANAKKALE SAVAŞLARININ 105. YIL DÖNÜMÜ ANMA TÖRENLERİ KAPSAMINDA MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TEMEL EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI ORTAOKULLAR ARASINDA DÜZENLENEN KOMPOZİSYON YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERİN LİSTESİ

 DERECE
 ADI SOYADI
 İL
 İLÇE
 OKUL
 ÖDÜLLER

 1.
 Büşra KARAOĞLAN
 TEKİRDAĞ
 MURATLI
 Mithat Paşa Ortaokulu 
 3500 TL

 2.
 Eylül AKSOY 
 ANTALYA
 KEPEZ
 Ernur-Faik Koparan Ortaokulu
 3000 TL

 3.
 Esra ERDEM 
 ANKARA
 ELMADAĞ
 Hasanoğlan Öğretmenler Ortaokulu
 2500TL

 Mansiyon
 Muammer DÜNDAR 
 AFYON
 BOLVADİN
 Kemalettin Sami Paşa Ortaokulu
 2000TL

  

Kompozisyon Yarışmasında 1. Seçilen Eser İçin Tıklayınız.

Kompozisyon Yarışmasında 2. Seçilen Eser İçin Tıklayınız.

Kompozisyon Yarışmasında 3. Seçilen Eser İçin Tıklayınız.

Kompozisyon Yarışmasında Mansiyon Alan Eser İçin Tıklayınız.

 

ÇANAKKALE SAVAŞLARININ 105. YIL DÖNÜMÜ ANMA TÖRENLERİ KAPSAMINDA MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TEMEL EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI ORTAOKULLAR ARASINDA DÜZENLENEN ŞİİR YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERİN LİSTESİ

 DERECE
 ADI SOYADI
 İL
 İLÇE
 OKUL
 ÖDÜLLER

 1.
 Ela EMİK 
 TRABZON
 MERKEZ
 Ortahisar Bener Cordan Ortaokulu 
 3500 TL

 2.
 Vildan ÜNLÜ 
 ESKİŞEHİR
 MERKEZ
 Şehit Piyade Üstteğmen Gökhan Yavuz Ortaokulu
 3000 TL

 3.
 Sude Nur KARAATLI 
 ÇANKIRI
 MERKEZ
 Yunus Emre Ortaokulu
 2500TL

 Mansiyon
 Burçin BEKGÖZ 
 SAMSUN
 MERKEZ
 Kızılot Ortaokulu
 2000TL

 

Şiir Yarışmasında 1. Seçilen Eser İçin Tıklayınız.

Şiir Yarışmasında 2. Seçilen Eser İçin Tıklayınız.

Şiir Yarışmasında 3. Seçilen Eser İçin Tıklayınız.

Şiir Yarışmasında Mansiyon Alan Eser İçin Tıklayınız.

 

ÇANAKKALE SAVAŞLARININ 105. YIL DÖNÜMÜ ANMA TÖRENLERİ KAPSAMINDA MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TEMEL EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI ORTAOKULLAR ARASINDA DÜZENLENEN RESİM YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERİN LİSTESİ

 DERECE
 ADI SOYADI
 İL
 İLÇE
 OKUL
 ÖDÜLLER

 1.
 İrem ŞAHİN 
 TRABZON
 MERKEZ
 Yunus Emre Ortaokulu 
 3500 TL

 2.
 Hatice Şevval İLHAN 
 ÇANAKKALE
 MERKEZ
 Atatürk Ortaokulu
 3000 TL

 3.
 Beyza ASTAN 
 BATMAN
 MERKEZ
 Milli Eğitim Vakfı Ortaokulu
 2500TL

 Mansiyon
 Elif KESKİN 
 MUĞLA
 MERKEZ
 Amiral Turgut Reis Ortaokulu
 2000TL

 

Resim Yarışmasında 1. Seçilen Eser İçin Tıklayınız.

Resim Yarışmasında 2. Seçilen Eser İçin Tıklayınız.

Resim Yarışmasında 3. Seçilen Eser İçin Tıklayınız.

Resim Yarışmasında Mansiyon Alan Eser İçin Tıklayınız.