Meb Haberleri, Meb Personel, Mebbis, E-Okul, Personel Meb, TEOG, EBA
Son Dakika
Talimat verildi! Öğretmen Maaşlarına 400 lira zam 310 BİN ADAYA BÜYÜK HAKSIZLIK 2013 Eylül Ayı Ek Ders Saat Ücreti Ne Kadar? Yeni ortaöğretime geçiş sistemi yarın açıklanacak 2013 Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı Sonuçları 2013 İl İçi Atama Sonuçları ÖSYM, üniversite kayıt tarihleri açıklandı Avcı'dan Yönetici Atama Açıklaması Türkiye'nin Şampiyon Liseleri Sınav Görevlerinede Serbest Kıyafetle Gideceğiz MEB, 'YÖK Taslağı' Haberlerini Yalanladı Alan Değişikliğinde İptal Kararları Gelmeye Başladı
E-OKUL İLKÖĞRETİM KAYITLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK ?
 
E-OKUL İLKÖĞRETİM KAYITLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK ?
2011-2012 yılı okul kayıt , 2011 İlköğretime-Kayıt Yerleştirme Sonuçları , 2011-2012 e-kayit -adres bilgileri , Çocuğum Hangi okula kaydoldu , Çocuğum Hangi okula kaydoldu? , Nasıl öğreneceğim? , Çocuğumun ilköğretim kaydı hangi okula çıktı?, çocuğumu hangi okula kayıt yaptırabilirim , çocuğumu ilk okulu nasıl yazdıracağım , çocuğumu nasıl okula kaydettireceğim , çocuğumun kayıt sonucunu nasıl öğrenirim --, e kayıt 2012-2013, -e kayıt 2012, -e kayıt lise, -e kayıt veli bilgilendirme, -e okul -e okul giriş yöntemleri, -e okul ilköğretim kayıt , -e okul kayıt , -e okul kayıt sonuçları, -e okul lise kayıt , -e okul liseye kayıt, -e okul öğrenci kayıt, -e okula giriş yapamayanlar, -e o
25 Temmuz 2012 Çarşamba 17:57
Yazdır
 
 
 
 
İlköğretim okullarına kayıtlar başladı. İlköğretime yeni kayıt olacak çocuklar okullara, Ulusal Adres Veri Tabanındaki adresbilgileri ve T.C. kimlik numaralarının il/ilçe milli eğitimmüdürlüklerinde kurulan öğrenci yerleştirme komisyonlarının okul adres eşleştirmeleri sonucunda sistem tarafından otomatik olarak yerleştirilecek.
E-Okul sistemi tarafından tüm öğrencilerin, adreslerinin bulunduğu en yakın ilköğretim okuluna kayıtları yapılacak.
2011-2012 eğitim-öğretim yılında ilköğretim okulları birinci sınıflarına 2005 doğumlu çocukların kayıtları alınacak.
Öğrenci, okullar açıldığında, adres bilgileri doğrultusunda isminin çıktığı okula giderek ders başı yapacak. Öğrencininisminin çıkması aynı zamanda kayıt belgesi anlamına gelecek. Bunun dışında, herhangi bir işlem yapmasına gerek bulunmayacak.
Kayıt ve nakillerde herhangi bir karışıklık çıkması durumunda Ulusal Adres Veri Tabanındaki adres bilgileri esas alınacak. Velilere kolaylık sağlanması ve adresin doğruluğunun tespiti açısından okul yönetimleri elektrik, su, telefon, doğalgazabonelik sözleşmesi, kira sözleşmesi veya tapu kaydı gibi belgeler isteyebilecekler.
 
Sistemde okula yerleştirilen şehit ve muharip gazi çocukları ile özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin velilerinin talep etmesi halinde istedikleri okula kayıtları daha sonra nakil yoluyla yapılacak.
Veliler kayıt için gerek internetten form doldurulması, gerek okula başvurulması, ön kayıt yaptırılması, kayıt parası yatırılması gibi herhangi bir işlem yapmayacak.
Veliler, çocuklarının hangi okula kaydedildiğini MEBin internet sitesinden çocuklarının T.C. kimlik numarasını girerek veya evlerine en yakın ilköğretim okulundan sorarak öğrenebilecekler.
Kayıtlarda Yerleşim Yeri Adresinin esas alınmasına rağmen, yurt dışında ikamet edenler ile yetiştirme yurdu, cezaevi, çocuk ıslah evi, öğrenci yurdu ve yatılı okullarda kalan çocukların Diğer Adres adlı ikinci adresleri yerleşim yeri adresi olarak değerlendirilecek.
İnternetten Kayıtlar ne zaman başlayacak?
1 Haziran 2010 itibariyle kayıtlar başladı.
E-Okul sistemi nasıl çalışır?
E-Okul sistemi ile ilköğretime yeni kayıt olan çocuklar okullara, Ulusal Adres Veri Tabanındaki adres bilgilerine göre öğrenci yerleştirme komisyonlarının okul adres bilgileri ile eşleştirilerek otomatik olarak yerleştirilir. Yani E-okul sistemi öğrencileri ikametgah adreslerine en yakın ilköğretim okulunaotomatik kayıt yapar.
Kayıt işlemi için hangi evraklar gerekli?
internetten kayıt yaptırdıktan sonra okul için başka belge gerekli mi?
Öğrenci, okullar açıldığında, adres bilgileri doğrultusunda isminin çıktığı okula giderek ders başı yapacak. Öğrencinin isminin çıkması aynı zamanda kayıt belgesi anlamına gelecek. Bunun dışında, herhangi bir işlem yapmasına gerek kalmayacak. Veliler kayıt için internetten form doldurulması, okula başvurulması, ön kayıt yaptırılması, kayıt parası yatırılması gibi herhangi bir işlem yapmayacak.
Çocuğum Hangi okula kaydoldu? Nasıl öğreneceğim?
Veliler, çocuklarının hangi okula kaydedildiğini Milli Eğitim Bakanlığının internet sitesinden çocuklarının kimlik numarasını girerek veya evlerine en yakın ilköğretim okulundan sorarak öğrenebilecekler.
E-Okul Sitesine girebilmek için ne yapmak gerekir
E-Okul sistemine girebilmek için farklı bazı yöntemlernbsp; E-Okul sitesine nasıl girilir.
E-Okul a kolay giriş yapabilmek için internet explorerle giriş yapmak tercih edilmelidir.
E-Okul sistemi karne döneminde aşığı yoğun oluyor. Öğrenci ve velileri notları görmek için çok uğraşıyor ama maalesef sistem çoğu zaman kapalı oluyor.
E-Okul sistemine girebilmek için farklı bazı yöntemler tavsiye edeceğim.
Öncelikle güvenlik kodu kısmında siyah renkli adam resmine tıklayın. Çıkan uyarıyı onaylayın. Size oradaki rakamları okuyacaktır.
Veli Bilgilendirme Sistemi buraya tıklayınız
 
1- Öncelikle gündüz vakti ve gece girmek çok zor oluyor. Bu yüzden en mantıklı yol sabah çok erken kalkıp sisteme girmeyi denemek. Mesela sabah 4-5 gibi genelde internetin en sakin olduğu dönemdir. Zira gececiler de bu saatlerde yatmış olur.
2- İnternet bağlantı hızı yüksek ve kaliteli yerlerden girmeyi deneyin. Zira zaten sistem yoğun. Siz de basit bir internet bağlantısı kullanırsanız girme şansınız azalır.
3- Sayfayı sürekli yenileyerek uygun ve müsait bir zamanı yakalamaya çalışın.
4. En önemlisi İnternet explorer tarayıcısı ile girmeyi deneyin.
Bu yöntemler sadece amaca ulaşabilmek için öneridir. Keşke e okul için daha güzel bir sistem yapılsaydı ama maalesef e-okul veli bilgilendirme sistemi ağır çalışınca öğrenci ve veliler giriş yapamıyor.
e-KAYIT HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

1- Görev yeri değişen memurların çocuklarının nakli: Yerleştirilmesi eski görev
yerindeki okula çıkan velilerimizin yeni okula nakilleri, Eylül ayı başında yapılacaktır.
2- Kaydı hiçbir okula çıkmayan çocukların durumu: Velilerimiz öncelikle İlçe Nüfus
Müdürlüğüne giderek adres kontrolü yapacak, ardından İlçe Milli Eğitim
Müdürlüğüne giderek çocuğunun adresinin bir okulla ilişkilendirilmesini
sağlayacaktır.
3- 2004 doğumlu çocuklardan TC kimlik numarası olan hiçbir öğrenci açıkta
kalmayacaktır.
4- Adres değiştiren vatandaşlarımızın çocuklarının nakli: Yeni adreslerinin uyumlu
olduğu okula Eylül ayı başında yapılacaktır.
5- Boş kontenjanı olan okullara kayıtlar: Eylül ayı başı itibariyle boş kontenjanların
doldurulmasına ilişkin Bakanlığımız açıklama yapacaktır.
6- Özel okullara, Konservatuarlara ve Etüt beslenme okullarına kayıtlar: Bu
okullara kayıtlar okul yöneticileri tarafından okullar kapandıktan sonra aday kayıda
çocuğun TC numarası yazılarak yapılacaktır.
7- Şehit çocukları ile özel eğitim öğrencilerinin nakli: Eylül ayı başı itibariyle
nakillere izin verilecektir.
8- Öğretmen çocukları, çalışan anne babalar, kardeşler, ana sınıfını okuduğu okula
kayıt yaptırmak isteyenler
: Bu kapsamda hiçbir gruba Yönetmelik dışında ayrıcalık
tanınmayacaktır. Geçen yılki uygulama aynen devam edecektir.
9- Kesin kayıt için hangi işlem yapılacaktır: Velilerimiz kesin kayıt için ek herhangi
bir belge götürmeyecek Eylül ayı başında okul idaresine başvurarak çocuğunu bu
okula göndereceğini beyan edecek. Kayıt için herhangi bir ücret ödenmeyecektir.
10- Bedenen gelişmemiş çocukların kayıtlarının ertelenmesi: 2004 doğumlu
çocuklardan yeterince gelişmemiş olanlar velileri istemesi durumunda kayıtları 1 yıl
ertelenebilecektir. Bunun için velilerimizin Eylül ayı başında okula dilekçe vermeleri
yeterli olacaktır.
11- adresi yurt dışı, öğrenci yurdu olanların kayıtları: Bu durumdaki çocukların
kayıtları Bakanlığımız tarafından yapılacaktır. Yerleşim yeri adresi ve hangi okula
kayıt edileceği İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığıyla resmi yoldan Bakanlığımıza
gönderilecektir.
12- Tüm kayıt ve nakiller adrese göre yapılacaktır. Tüm sınıflarda adres kontrollü nakiller
olacaktır.
13- Kayıt edilen öğrencilerin sınıf ve öğretmenleri ne zaman belli olacak: Okullar 20
Eylül Pazartesi günü, 1. sınıfların uyum programı 12 Eylül de başlayacağı için
öğrencilerin şubeleri ve öğretmenleri ilgili okul yönetimi tarafından Eylül başı
itibariyle gerçekleştirilecektir.
14- Kayıtlar Bakanlığımız tarafından merkezi sistemle (otomatik olarak) yapılmıştır.
Velilerimiz nbsp;internetten kendileri kayıt yapmayacaktır
 
 
 
 
 
 
2011-2012 yılı okul kayıt , 2011 İlköğretime-Kayıt Yerleştirme Sonuçları , 2011-2012 e-kayit -adres bilgileri , Çocuğum Hangi okula kaydoldu , Çocuğum Hangi okula kaydoldu? , Nasıl öğreneceğim? , Çocuğumun ilköğretim kaydı hangi okula çıktı?, çocuğumu hangi okula kayıt yaptırabilirim , çocuğumu ilk okulu nasıl yazdıracağım , çocuğumu nasıl okula kaydettireceğim , çocuğumun kayıt sonucunu nasıl öğrenirim --, e kayıt 2012-2013,  -e kayıt 2012,  -e kayıt lise,  -e kayıt veli bilgilendirme,  -e okul -e okul giriş yöntemleri,  -e okul ilköğretim kayıt , -e okul kayıt , -e okul kayıt sonuçları,  -e okul lise kayıt , -e okul liseye kayıt,  -e okul öğrenci kayıt,  -e okula giriş yapamayanlar,  -e okula kayıt , -e-kayı, t -e-KAYIT HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR,  -E-kayıt sonuçları, -E-Kayıt sonucunu öğrenmek,  -E-Okul Giriş,  -e-okul girişi için,  -e-okul grişinde sorun, -e-okul nedir, -E-Okul sistemi, -E-Okul sistemi nasıl çalışı, -E-Okul sistemi nasıl çalışır?, -E-okul veli bilgilendirme sistemi, -E-okul Veli Bilgilendirme Sistemi Neden Açılmıyor, -e-okula nasıl giriş, -elektronik kayıt sonuçları, -eokul giriş ne zaman, -eokul karne notu öğrenme, -hangi okula kayıt yaptıracağım, -herhangi bir karışıklık çıkması durumunda, -ilk okul birinci sınuf kayıt sonuçları, -ilköğretim e-kayit sonuçlari,  -İlköğretim e-Kayıt Yerleştirme Sonuçları,  -ilköğretim internetten kayıt,  -ilköğretim kaydı yaptırma,  -ilköğretim kayıt,  -iLköğretim kayıtları ne zaman başlıyor ,  -ilköğretim okullarına internetten nasıl kayıt yaptırılır,  -ilköğretimde internet üzerinden kayıt, -İlkokul 1. Sınıflar kayıtları,  -ilkokul birinci sınıf kayıt sonuçları nasıl yapılır,  -ilkokul kayıtları nasıl yapılır, -internet kaydı sonuçları, -internet kayıt sonuçları,-internet kayıt sonuçları nasıl öğrenilir, -internet kayıt sonuçlarını nasıl öğrenirim, -internet okul kaydı,  -internetten başvuru yapma,  -internetten form doldurulması,  -internetten kayıt yaptırma, -internetten kayıt yaptırmak,  -internetten liselere kayıt yapma, k -internetten nasıl kayıt yaptırılır,  -internetten öğrenci kaydı,  -internetten okul kaydı, -internetten okul kayıt,  -KAYIT HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR, -kayıt için herhangi bir işlem gerekli mi , -Kayıt işlemi için hangi evraklar gerekli,  -kayıt yenileme,  -Kayıtlar ne zaman başlayacak,  -Kesin kayıt için -key listes, i -key ödemeleri , -key sorgulama , -kimlik sorgulama,  -MEB , -meb,  e-kayit , e-kayit -meb , öğrenci kayit , -milli eğitim bakanlığı öğrenci kayıtları,  -nasıl olacak -nternetten okul kaydı nasıl yapılır,   -öğrenci -öğrencimin kaydını nasıl öğrencem,  -okul adres bilgileri,  -okul kayıtları internetten nasıl yapılır , -okula başvurulması,  -okula kayıt yaptırma,  -ön kayıt yaptırılması, -Ulusal Adres Veri -Ulusal Adres Veri Tabanı -veli bilgilendirme sistemi , , çocuğum hangi okula gidecek ,  okul kayıt sorgulama 2011 , okul kayıtları 2011,  e kayıt 2011 , e kayıt 2012 , çocuğum hangi ilköğretim okuluna gidecek,  ilkokul kayıtları 2012, okul kayıtları sorgulama 2011 ,  e okul kayıt 2012 , e okul kayıt sorgulama,  e okul kayıt 2011,  çocuğum hangi okula gidecek 2012 ,  e okul kayıt sorgulama 2011 ,  eokul kayıt ilköğretim,  2011 ilköğretim e-kayıt yerleştirme sonuçları 
Anahtar Kelimeler: E-OKUL İLKÖĞRETİM KAYITLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK ?, 2011-2012 yılı okul kayıt , 2011 İlköğretime-Kayıt Yerleştirme Sonuçları , 2011-2012 e-kayit -adres bilgileri , Çocuğum Hangi okula kaydoldu , Çocuğum Hangi okula kaydoldu? , Nasıl öğreneceğim? , Çocuğumun ilköğretim kaydı hangi okula çıktı?, Çocuğumu hangi okula kayıt yaptırabilirim , Çocuğumu ilk okulu nasıl yazdıracağım , Çocuğumu nasıl okula kaydettireceğim , Çocuğumun kayıt sonucunu nasıl öğrenirim --, E kayıt 2012-2013, -e kayıt 2012, -e
Bu haber toplam 385 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Misafir Yazarlar
Anket
En çok atama hangi branştan yapılmalı?
Sınıf Öğretmenliği
Okul Öncesi
Matematik
İlköğretim Matematik
Fen ve Teknoloji
Beden Eğitimi
Görsel Sanatlar
Müzik
Fizik
Kimya
Biyoloji
Felsefe
Türkçe
Edebiyat
Sosyal Bilgiler
Bilişim Teknolojileri
Coğrafya
İngilizce
Din Kültürü
Tarih
Rehberlik
Teknoloji Tasarım
Namaz Vakitleri
İmsak
3:44
Güneş
5:39
Öğlen
13:17
İkindi
17:13
Akşam
20:43
Yatsı
22:28
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri


Finans
İMKB 100
62620
USD ALIŞ
1.8060
USD SATIŞ
1.8160
EURO ALIŞ
2.2070
EURO SATIŞ
2.2220
POUND ALIŞ
2.7950
POUND SATIŞ
2.8400
ALTIN ALIŞ
92.5440
ALTIN SATIŞ
93.2020
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1938 Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği, Atatürk'ün hastalığına ilişkin ilk resmî bildiriyi yayımladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur
Yandex.Metrica